ליבוביץ, שער ושות', משרד עורכי דין
אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים, מיסוי מקרקעין, מקרקעין
 פרופיל המשרד |  תחומי עיסוק |  צוות המשרד |  מאמרים |  טיפים |  פרסומים וקטעי עיתונות |  קישורים |  יצירת קשר
מאמרים נבחרים
בוטלה החלטה 1180 המתייחסת לבניה בהרחבות למגורים בקיבוצים ומושבים
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
מס השבח עולה ב- 2016
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ ועו"ד ורו"ח שניר שער
טיפים נבחרים
מוכרים נחלה - היזהרו משיפוץ בית המגורים בעת המכירה!!!
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
האם יש לשלם היטל השבחה בגין שימוש חורג?
מאת: עו"ד אביגדור ליבוביץ
תחומי עיסוק
גישור במגזר החקלאי
המשרד מתמחה בטיפול בסוגיות של הורים וילדים ויורשים בנחלות במושבים, עריכת הסכמים בין הורים לילדים ויורשים, הסכמי חלוקת עיזבון ופיצוי בין יורשים וסוגיות המס הקשורות בכך, העברות ללא תמורה של נחלות, הסכם בין דורי,עריכת צוואות, הסכמי ממון, ניהול הליכי גישור בין יורשים.

עו"ד אביגדור ליבוביץ, בעל ניסיון של שנים בניהול הליכי גישור במגזר החקלאי בסוגיות סבוכות של הורשה וחלוקת הזכויות בין היורשים והוצאה לפעול של צוואות לרבות בתיקים המופנים מבתי משפט לענייני משפחה. במסגרת הליכי הגישור מטפל עו"ד ליבוביץ בנושאים של יישום צוואות ותקלות בצוואות, ניהול הליכי גישור במקרים בהם לא קיימות צוואות והתגלעו מחלוקת בין היורשים ביחס לחלוקת הזכויות, סוגיות של בן ממשיך, ביטול מינוי, והעברה בין דורית של נחלות, הליכי גישור בין הורים לילדים בסוגיות של בניה בנחלה, הבטחות בע"פ ובכתב, מתנה וחזרה ממתנה, תכנון ובניה, בנית בית שני ושלישי בנחלה, פיצול מגרשים מנחלות, חלוקת עיזבון בין יורשים, שימושים חורגים וחריגות בניה כו'.

בתהליך הגישור נערכים הסכמים מגוונים בין הורים לילדים, הסכם בין דורי, הסכמי ממון, והסכמי חלוקת עיזבון, הסכמים לפיצול מגרשים מנחלותוכו'. בתהליך הגישור מתבצע ניתוח ויישום של החלטות מועצת מקרקעי ישראל ובייחוד החלטה 1523, וניתן ייעוץ מיסוי שמהווה חלק מהותי בהסדרים המשפחתיים ובכל הקשור להשלכות מס שבח, מס רכישה, מע"מ, היטל השבחה, במסגרת ההסדרים בין היורשים. בתהליך הגישור נערכות חוו"ד שמאיות על ידי שמאים מומחים בתחום וכן חוו"ד תכנוניות על ידי אדריכלים המתמחים במגזר החקלאי, כאשר ההסדרים משלבים לתוכם יישום החלטות רמ"י, תכנון מס, תכנון כלכלי והסדרה תכנונית של הנחלה, על מנת להביא לחסכון מיטבי במס ולמצוא את הפתרון המיטבי בכדי לשמור על שלמות המשפחה ולשמור על המשפחה והנחלה לדורות.

פרוייקט "משפחה ונחלה":
משרדנו פיתוח תכנית מיוחדת שנקראת "משפחה ונחלה" שמטרתה לסייע לבעלי הנחלות ולצייד אותם בכלים הנדרשים בכדי להתמודד עם הסוגיות הסבוכות של הורשת הנחלה, בן ממשיך חלוקה בין היורשים, יישום החלטות רשות מקרקעי ישראל, בניה בנחלות וכו'.

התכנית מיושמת במספר מועצות אזוריות במחלקת הרווחה במסגרתה אנו מעניקים ייעוץ לבעלי התפקידים במועצה ולבעלי הנחלות בנושאים המגוונים של המגזר החקלאי ובייחוד בנושאים של "משפחה ונחלה", בנית בית שני ושלישי בנחלה, עריכת צוואה, פיצול מגרשים מנחלה, בניית מבני קייט, פל"ח, פעילות חקלאית וכו'.

הפרוייקט כולל ליווי וייעוץ לבעלי תפקידים במועצה, ליווי המועצה בהכנת תב"ע מועצתית ליישום "עידן הנחלה המהוונת" וקביעת הוראות לבנייה של שלוש יחידות בשלושה מבנים בנחלות, בניית שתי יח"ד במשקי עזר, הגדלת זכויות הבנייה, קביעת הוראות לפל"ח ושימושים נלווים לחקלאות, הסדרת הוראות לפיצול מגרשים מנחלות וכו'.

במסגרת הפרוייקט מתבצעים הליכי גישור רבים בין הורים וילדים ובין יורשים וכן פגישות ייעוץ עם משפחות במטרה לסייע למשפחות לפתור מחלוקות רבות שנים ולמנוע הליכים משפטיים.
מצאנו, כי לאור חוסר בידע ובמידע בקרב בעלי הנחלות ולאור כך כי החלטות רמ"י משתנות חדשות לבקרים, ההתמודדות של בעלי הנחלות עם הדילמות של חלוקת הזכויות בנחלה וסוגיית ההורשה, מביאה במקרים רבים למחלוקות בין היורשים ולעיתים עוד כאשר ההורים בחיים.

הפרוייקט מתנהל מזה מספר שנים ובאמצעותו אנו מבקשים לסייע לקהילה בתכנית "פרו בונו" במטרה למנוע מאבקים ארוכי שנים שמביאים לפירוק של משפחות.

תחומי עיסוק נוספים
אגודות שיתופיות
מגזר חקלאי מושבים
עידן הנחלה המהוונת, החלטה 1523
גישור במגזר החקלאי
ליטיגציה במגזר החקלאי
רשות מקרקעי ישראל
מגזר חקלאי קיבוצים
מיסים
נדל"ן
יצירת קשר
שם :*
מייל:*
טלפון:
פרטים:*
הצטרפות לרשימת התפוצה של המשרד
שם :*
מייל:*
* הנני מסכים/ה לקבל לכתובת המייל הנזכרת למעלה עדכונים ומידע בנושאים הקשורים לתחומי עיסוקו של המשרד.
 פרופיל המשרד |  תחומי עיסוק |  צוות המשרד |  מאמרים |  טיפים |  פרסומים וקטעי עיתונות |  קישורים |  יצירת קשר
ליבוביץ, שער ושות' - משרד עורכי דין
סניף ראשי - מגדל V Tower , בני ברק - רחוב בר-כוכבא 23, מגדל V Tower, קומה 10, בני ברק, טל. 03-5751531, פקס. 03-5751530
סניף צפון - רחוב ארלוזורוב 25, בית עמציון, קומה 4, עפולה
. email: avigdor@lieblaw.co.il
...
powered by law-info - עורכי דין מידע משפטי